Chmura obliczeniowa - nowy świat przechowywania danych

Posted on 21/05/2022 7:27am

Dzięki rozwojowi technologi jesteśmy coraz mocniej mobilni. Możemy przemieszczać się w najodleglejsze miejsca świata i komunikować się z naszymi znajomymi, najbliższymi z każdego rejonu w którym obecnie jesteśmy (w jakim jest dostęp do sieci www). Chcemy mieć również nasze dokumenty, fotografie bądź też inne dane ciągle pod ręką, niezależnie od tego z jakiego elektronicznego gadżetu korzystamy. Oczywiście technologia ma na to rozwiązanie.
cloudia
Source: cloudia.pl
Gromadzimy coraz większe liczby danych. Coraz ciężej przychodzi nam odnajdywanie na to wszystko niewykorzystanych zasobów na dyskach naszych laptopów bądź też smartfonów.

Czyżbyś czuł chęć, by dostać więcej newsów na ten ciekawy temat? Potrzebujesz detali? Zatem kliknij, aby przeczytać - kolejne wpisy czekają na Ciebie.

Różne osoby inwestują w zwiększenie pamięci lub też zewnętrzne urządzenia pamięci masowej, takie jak pendrive’y. Często zdarza się, że by zapisać jakiś nowy film czy muzykę musimy najpierw usunąć jakieś starsze pliki aby odzyskać miejsca na nowe pliki. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem są dane w chmurze (firma Tiktalik). Cloud computing to moda która wzrasta bardzo szybko od dłuższego już czasu. W pierwszej chwili można pomyśleć, że termin: dane w chmurze może mieć coś wspólnego z frontami atmosferycznymi bądź też układami burzowymi.Jednakże w rzeczywistości chodzi o technologię zapisywania danych do systemu pamięci masowej albo też na serwer firmy zewnętrznej, jaka udostępnia nam odpowiednie zasoby. Istnieje sporą ilość dostępnych rozwiązań, od oferty firmy Dropbox po indywidualne rozwiązania akie jak centOS serwer.W miejsce zapisywania plików na naszym laptopie jesteśmy w stanie w szybki i komfortowy sposób zapisać je w zdalnej bazie danych. Dzięki Internetowi zapisywanie folderów oraz odczyt danych natomiast sam proces czyni niezwykle prostym jak i szybkim.

Zapisywanie danych w technologi cloud computing ma dużą ilość zalet. Jedną z najistotniejszych jest fakt, że równolegle do oszczędzania miejsca na pamięci naszych komputerów mamy dostęp do informacji w chmurze z dowolnego miejsca oraz niemalże każdego urządzenia, z którego w danej chwili korzystamy. Dzięki temu nie musimy nosić ze sobą kilku urządzeń, na jakich mamy przechowywane konkretne dane.


napis cloud computing
Author: Perspecsys Photos
Source: http://www.flickr.com
Co ciekawe dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie udostępniać nasze pliki np. fotografie innym osobom, jakie będą w stanie odczytywać współdzielone pliki i je edytować . Dane w chmurze gwarantują zatem większą elastyczność i wygodę. Warto zatem sprawdzić jakie propozycje są dla nas najlepsze na rynku. Jednym z świetnych pomysłów jest centos serwer (dalej), jako środowisko do przechowywania plików.

Tags: oferty, dane, propozycje